Każda kobieta chciałaby pięknie wyglądać, ale bycie perfekcjonistką jest trudne i czasem wręcz niemożliwe do zrealizowania. Wszyscy mają różne obowiązki i pasje, a doby nie da się wydłużyć. Samo zrobienie makijażu zajmuje sporo czasu, którego niestety wiele osób nie ma, szczególnie od samego rana, gdy wychodzi się z domu na ostatnią chwilę. Na szczęście można mocno ułatwić sobie życie i oszczędzić czas, wyglądać zjawiskowo w każdym momencie, temu właśnie służy makijaż permanentny ust i brwi. Można nawet przyozdobić w ten sposób powieki, niektórzy nie rozstają się przecież z czarnym eyelinerem.

Dla kogo makijaż permanentny będzie dobrym wyborem?

Makijaż permanentny brwi to świetna opcja dla osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu i muszą codziennie zmieniać ich wygląd za pomocą kosmetyków, aby uzyskać pożądany efekt. Niestety jest on nietrwały, na wieczór trzeba wszystko zmyć z twarzy, a następnego dnia ponownie przystąpić do wykonywania tych samych czynności. Makijaż permanentny jest trwały, więc przez długi czas można wyglądać perfekcyjnie i to bez żadnego wysiłku. Pozwala to również zaoszczędzić pieniądze na kosmetykach kolorowych, bo przestają być potrzebne, to samo dotyczy produktów do demakijażu. Wolne środki można przeznaczyć na zakup czegoś innego, chociażby pięknie pachnących perfum. Efekty makijażu permanentnego utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, potem wystarczy tylko wykonać zabieg powtarzający, aby ponownie stał się wyrazisty. Jeśli ktoś pracuje w wysokich temperaturach lub służbie zdrowia, jest trenerką personalną lub mamą, to stały makijaż będzie strzałem w dziesiątkę.

Jeśli komuś marzą się ponętne usta, zawsze gotowe do pocałunków i to bez brudzenia partnera, to warto zdecydować się na makijaż permanentny. Można dokonać ich korekty i to bez użycia skalpela, w przystępnej cenie. Usta mają bardzo duży wpływ na wygląd twarzy, rozmówcy często na nie spoglądają, Za pomocą makijażu permanentnego można podkreślić swoją urodę i to w sposób długotrwały. Będzie on nieskazitelny nawet po nieprzespanej nocy, treningu i podczas choroby. Jest to świetna opcja dla osób aktywnych, które dużo podróżują, uprawiają sporty wyczynowe, lubią chodzić na siłownię i basen, korzystają regularnie z sauny itd. Rozwiązanie to można polecić również paniom borykającym się z alergiami. Niestety wiele zwykłych kosmetyków kolorowych uczula, co wynika z ich niekorzystnego składu. Niektórzy są szczególnie wrażliwi na działanie alergenów, dlatego wykonanie makijażu permanentnego może być świetną alternatywą. Bardzo rzadko zdarzają się jakieś niepożądane skutki uboczne po jego wykonaniu.

Makijaż permanentny to wspaniałe rozwiązanie dla osób po chemioterapii lub kuracji hormonalnej. Niestety choroby i leczenie mogą przyczynić się do wypadnięcia włosów, w tym rzęs i brwi. Ich utrata nierzadko staje się powodem dyskomfortu, dlatego makijaż permanentny stanowi niezwykłą pomoc, pozwala odzyskać pewność siebie. Nowoczesne metody i profesjonalne produkty umożliwiają uzyskanie rewelacyjnych efektów, nie należy martwić się o groteskowy wygląd. Wystarczy udać się do sprawdzonego gabinetu, w którym zabiegi wykonywane są przez doświadczony personel. Za pomocą makijażu permanentnego można poprawić swoją urodę, pozbyć się dysproporcji, dokonać subtelnej korekty rysów twarzy, zakamuflować niedoskonałości. Osoby zapracowane będą zachwycone, przestaną tracić czas na makijaż, aby wyglądać perfekcyjnie na co dzień i to nawet w dni wolne od pracy. Będąc zabieganym, trudno przeznaczyć kilkanaście minut na siedzenie przed lusterkiem. Ponadto nie każdy potrafi się samodzielnie pomalować i uzyskać pożądany efekt.

Czy zabieg makijażu permanentnego jest bezpieczny? Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Zabiegi makijażu permanentnego cieszą się coraz większą popularnością, co wynika z ich licznych zalet. Wykonuje się je w profesjonalnych gabinetach, na co składa się kilka faz. Wszystko zaczyna się od konsultacji z linergistką, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego. Nie ma ich wiele, bo jest to całkowicie bezpieczny zabieg, reakcje uczuleniowe występują niezwykle rzadko. Zdecydowanie częściej pojawią się w przypadku klasycznego makijażu, czyli z wykorzystaniem zwykłych kosmetyków kolorowych. Do wykonania zabiegu stosuje się wyłącznie atestowane barwniki i wysokiej jakości sprzęt. Profesjonaliści spełniają wysokie standardy w zakresie higieny. Z wykonaniem makijażu permanentnego należy się wstrzymać w przypadku ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest także uczulenie na środek znieczulający lub stosowany pigment. Jeśli ktoś boryka się z chorobą nowotworową, ma zaburzenia krzepliwości krwi, to również nie powinien decydować się na makijaż permanentny.

Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu makijażu permanentnego, to można przystąpić do omówienia jego szczegółów, oczekiwanych efektów. Linergistka wykonuje też próbny rysunek, w nowoczesnych gabinetach można liczyć na wizualizację komputerową. Pozwala to na zobaczenie finalnego rezultatu jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu. Jest on przeprowadzany po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie pigmentu pod skórę, co odbywa się przy użyciu jednorazowej igły. Linergistka zawsze dobiera barwnik do koloru skóry i konkretnego elementu twarzy, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

W przypadku linii rzęs sięga się głównie po pigmenty w kolorze czarnym i brązowym. Do wypełniania brwi służą różne odcienie brązów i szarości. Jeśli ktoś decyduje się na makijaż permanentny ust, to zostanie on wykonany przy użyciu barwnika o dwa lub nawet trzy tony ciemniejszego niż naturalne zabarwienie warg. Możliwe jest nawet przyozdobienie policzków i powiek. Na początku makijaż będzie intensywny, ale po kilku dniach zblednie. Niezbędna jest też wizyta kontrolna, podczas której można też dokonać korekty. Polega ona na uzupełnieniu pigmentów w miejscach, w których jest go za mało. Jest to też czas na poprawienie kształtu ust lub brwi, bo nie zawsze wszystko wychodzi od razu perfekcyjnie.