Jaki szampon do włosów wybrać?
25 czerwca, 2018
Jak konturować twarz? porady dla Kobiet
25 czerwca, 2018

Skuteczne porady jak pielęgnować skórę

Natura daje każdemu idealną skórę jako dziecku – skórę gładką i bez zmarszczek. Z czasem, zwłaszcza po połowie lat dwudziestych, uwalnianie kolagenu maleje. Kolagen jest białkiem nadającym skórze elastyczność. Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zwiększyć poziom kolagenu i zatrzymać jego rozpad.

PRZYJMOWAĆ SUPLEMENTY KOLAGENOWE

Suplementy kolagenowe są doskonałym sposobem na poprawę zaopatrzenia organizmu w ten pierwiastek. Najlepsze suplementy kolagenowe mają bioaktywną formę białka, które sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i młoda.

MASAŻ TWARZY

Masaż twarzy może być wykonywany codziennie w ramach rutyny pielęgnacyjnej. Masaż mięśni twarzy poprawia ich pracę poprzez pobudzenie krążenia w ich kierunku. Użyj trochę oleju, aby ułatwić ruchy masażu. Można stosować różne oleje bazowe i obojętne, takie jak migdał i jojoba. Rozpocznij masaż z okolicy limfy, aby usunąć toksyczną limfę z twarzy. Masować twarz okrężnymi ruchami.

 

 

POPRAWIĆ DIETĘ

Dieta jest bezpośrednio związana ze zdrowiem, a zdrowe składniki odżywcze w produktach pełnowartościowych poprawiają wygląd i samopoczucie.

Przeciwutleniacze i witaminy w świeżej żywności pomagają zmniejszyć uszkodzenia skóry spowodowane przez wolne rodniki i poprawić jej wygląd. W tym celu jedz więcej świeżych owoców i warzyw, lnu i zieleni liściastej. Cięcie alkoholu i palenie tytoniu pomaga chronić skórę przed uszkodzeniem.

UŻYWAJ KWASU HIALURYNOWEGO

Kwas hialuronowy to taki, który może zatrzymywać duże ilości wody. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie w kremach do pielęgnacji skóry, serum i kremach nawilżających. Kwas hialuronowy może zaorać skórę i pomóc jej zatrzymać wilgoć, aby wypełnić luki w miejscach, gdzie znajdują się drobne zmarszczki. Iniekcje hialuronowe są również czasami stosowane bezpośrednio na skórę.

PIJ DUŻO WODY

Wielu z nas nie pije wystarczającej ilości wody, co wysusza skórę i zapobiega samooczyszczaniu się chłonki. Brak wody sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na zmarszczki, a skóra wygląda mniej obficie.

ZMNIEJSZAĆ RETENCJĘ WODY

Woda utrzymuje skórę nawilżoną, ale zbyt duża ilość wody w organizmie może sprawić, że będzie ona wyglądać puffy i saggy. Naturalnie można zmniejszyć retencję wody, pijąc wodę cytrynową. Jest to woda, do której dodano sok z cytryny. Pierwszą rzeczą jest to, co robimy rano. Można również używać soku żurawinowego, pić dużo wody i kroić na białą mąkę, sól i cukier, ponieważ wszystkie one przyczyniają się do zatrzymywania wody.

DBAJ O MIĘŚNIE KLATKI PIERSIOWEJ I SZYI

Jeśli mięśnie na klatce piersiowej i szyi są zestresowane, będą one spychać w dół skórę twarzy i spowodować, że spadnie. Szczelność tych mięśni zmniejsza przepływ składników odżywczych i tlenu do twarzy. Aby mięśnie były rozluźnione i stonowane, wykonuj regularne masaże na tych mięśniach, wykonuj naprężenia w tym obszarze i sprawdź, czy Twoja postawa jest prawidłowa. Ugięta postawa wywiera nacisk na te mięśnie. Otwórz szeroko usta jako ćwiczenie, aby rozluźnić ucisk na szyję.

Jest to całkowicie możliwe dla Ciebie, aby poprawić wygląd skóry w każdym wieku i wyglądać wspaniale. Niewielki wysiłek i inspiracja zaprowadzą Cię tam, gdzie chcesz być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *