Skuteczne porady jak pielęgnować skórę
25 czerwca, 2018

Jaki szampon do włosów wybrać?

Mycie, mycie włosów szamponem, spłukiwanie, płukanie i kondycjonowanie to normalna procedura czyszczenia włosów. Ale wybór odpowiedniego szamponu, który będzie korzystny dla rodzaju włosów. Istnieją różne szampony do różnych rodzajów włosów. Każdy szampon zawiera pewną ilość środka myjącego i odżywki.

Ilość każdego składnika jest różna w różnych szamponach. Oczyszczacz pomaga oczyścić nagromadzony w włosach kurz, a odżywka dodaje włosom siły.

Kluczowym celem szamponu do włosów jest zawsze mycie włosów razem ze skórą głowy, dlatego też podstawowymi składnikami szamponu są substancje piorące – detergenty. Właściwości myjące w detergentach składających się na szampon (może być ich kilka) będą decydować o prawdziwej jakości produktu.

Objętość tych substancji jest wyjątkowa w przypadku jednego szamponu dla drugiego – zmniejsza ilość elementów dla wysuszonych włosów, a także zwiększa ilość produktów dla włosów tłustych.

Odpowiedni szampon do włosów

Wszyscy używamy szamponów i odżywek codziennie. Ale czy wiesz, jak dobrać odpowiedni szampon i odżywki do włosów. Przeżywamy również różne błędy w pielęgnacji włosów. Również nasz typ włosów jest jednym z czynników decydujących o wyborze szamponu.

Jeśli masz tłuste włosy, szampon, którego będziesz używać, nie będzie podobny do szamponu osób, które mają suche włosy. Jest kilka innych wskazówek, które sprawią, że staniesz się ekspertem w wyborze najlepszego szamponu do włosów. Praktycznie wszystkie nowoczesne szampony składają się z syntetycznych płynów zwanych środkami powierzchniowo czynnymi.

Szampony mogą również zawierać dodatki stosowane w innych celach. Na przykład szampon do włosów wysuszonych składa się z kremów nawilżających, które mogą pomóc w wyciągnięciu wilgoci z włosów. Takimi nawilżaczami mogą być ekstrakty roślinne, pantenol, gliceryna, sorbitol i tak dalej. Dodatki SPF pomagają chronić włosy przed słońcem. W celu ochrony włosów przed urazem termicznym (na przykład podczas używania suszarki do włosów, a może żelazka do włosów), szampon może składać się z polimerów (często mają przedrostek „termo”), które pochłaniają ciepło i rozprowadzają je na całej długości włosów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *