Skuteczne porady jak pielęgnować skórę
25 czerwca, 2018
Technologie rowerów Giant
10 maja, 2019

Jak konturować twarz? porady dla Kobiet

Jeśli jesteś fanką konturów, wiesz, że opanowanie tej techniki wymaga pewnych umiejętności. To nie tylko profesjonaliści od makijażu potrafią odpowiednio ukształtować twarz i mogą rywalizować z glamem drużyny Kima Kardashiana – możesz to zrobić i pomóc Ci w jej wykonaniu, zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek i prostych samouczków, które pomogą Ci uformować twarz w ciągu trzech minut.

Jak konturować twarz?

Istnieje kilka kroków, które pomogą Ci uzyskać te dłutowane kości policzkowe i pomóc stworzyć tę subtelną definicję. Oto co musisz wiedzieć.

1. Utwórz swoją bazę

Przygotuj twarz, nałóż podkład i korektor, a następnie wyszczotkuj jasną warstwę półprzezroczystego proszku, aby stworzyć idealną bazę. Pomoże to w płynnej kontynuacji konturu.

2. Wybierz swój produkt i szczotki.
Możesz wybierać pomiędzy proszkami i kremami – pudry dają bardziej matowe wykończenie, podczas gdy kremy zostawiają Cię z mlekiem odwodnionym. Jeśli

jesteś początkujący, najlepiej zacząć od kremowych produktów, ponieważ są one łatwiejsze w budowie i mieszania.

Dla większej precyzji używaj mniejszych, puszystych szczotek. Do konturowania potrzebny jest jeden pędzel, a do podświetlania jeden pędzel. Można wypróbować pędzel konturowy e.l.f. i dużą kątową szczotkę konturową MAC.

Głównymi punktami konturującymi są: obszar pod linią szczęki, boki skroni, boki nosa i zagłębienia kości policzkowych. Sztuczka polega na wykorzystaniu struktury kości jako prowadnicy i budowaniu pigmentu w miarę postępów.

Im bardziej naturalny kontur, tym lepiej! Zawsze upewnij się, że nie masz widocznych, ostrych linii na twarzy od koloru. Do wymieszania produktu użyj wilgotnej gąbki do jaj lub szczotki do podkładu. Na jabłkach policzków można dodać różowy odcień brzoskwiniowy, aby uzyskać efekt kolorystyczny.

Podkreśl tylko obszary, które światło naturalnie uderzy w policzki, kości w łuk, mostek nosa, szczyt łuku amoreku i środek podbródka. Zwiększa to efekt konturowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *